Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
BİR ANNENİN YARDIM ÇIĞLIĞI
Erdal GÖKMEN

Erdal GÖKMEN

Erdal GÖKMEN

BİR ANNENİN YARDIM ÇIĞLIĞI

06 Şubat 2019 - 00:51 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 14:09

 

          Bazı anlar  ve  olaylar vardır;insanın yüreğinin ta derinliklerine dokunan. Şimdi sizlerle paylaşacağım olay da yürek burkan bir dram. Hikayemizin kahramanları Bartın Ulus Ağaköy de  oturan Songül Altun ve eşi Emin Altun. Songül ve Emin mutlu evlliklerini iki tane dünya tatlısı kız çocuklarıyla sürdürürken, Songül 3. Çocuğuna hamile kalır. Hamileliği sırasında yaşadığı sorunlar sebebiyle sık sık hastaneye  gitmek zorunda kalan Songül ve eşi Emin için acılı günlerin başlangıç  tarihi 2014 tür. Hamileliğinin 5. ayında rahatsızlanan Songül acilen hastaneye  kaldırılır yapılan kontrollerin ardından eve  gönderilen Songül 12  gün sonra prematüre bir doğum yaparak kızları Esma’yı dünyaya getirir.

          Öldürmeyen Allah yaşatıyor ya Esma’nın hayata tutunma mücadelesi sırasında doktarlar tedavilerini sürdürür. Beyne  giden damarında ve akciğerlerinde  sorun olan minik Esma 3 ay hastanede kalarak  verdiği yaşam savaşından galip çıkar. Çocuklarını alarak evlerinin yolunu tutan Songül ve Emin Esma’nın doğumu sırasında oluşan rahatsızlıkları için de bundan sonra sürekli hastaneye  gitmeye başlarlar. Tedavileri devam eden Esma için ellerinde avuçlarında ne varsa harcayan aile , ikinci bir acıyla çaresizliğin doruklarını yaşarlar. Songül, Emin ve kızların yaşayacakları acılı süreçlerde  o zaman başlar. Songül hastadır hemde teşhis konulmuş ve kolon kanseri, önce  Bartın devlet hastanesine arkadan da İstanbul Kartal Eğitim araştırma hastanesine sevkedilen Songül ışın ve kemoterapiyle bu zorlu süreçte  tanışır .Hem minik Esma’nın, hem de Songül’ün tedavileri için Emin çalıştığı işten ayrılır ve 2015 yılından beri de çalışamamaktadır. 

          Bir anne düşünün “yavrularım için yaşamak istiyorum” diyen, birde baba’nın yaşadığı dramları düşünün bir taraftan hastalık, çaresizlik  ve  yokluğun açtığı yaralarla uğraşırken,diğer taraftan “Ben eşimi çok seviyorum, şartlar ne olursa olsun elini bırakmam” diyebilen yürekli adam. 

           Kaymakamlık  kanalıyla Esma’nın tedavileri için bir banka hesabı açılır bir süre yardım alan aile  Songül’ün süregelen tedavileri sırasında İstanbul’a gitme  süreçlerinde  yol paralarını bile borçlanarak  bulabilirler. Hatta uzun süre  para bulamadıkları için tedavisi yarım kalan Songül’ün hastalık akciğerlerine de  sıçrar. Bir taraftan Esma’nın hastane ye  gidişleri  diğer taraftan Songül’ün ışın, kemoterapi ve diğer tedavileriyle  tek başına uğraşan Emin’in sessiz çığlıklarını kulak  verelim. Bir ailenin derdine bir nebze de olsun derman olabilmek ve “yanlız değilsiniz, birlikten doğan kuvvetin gücüyle tek yürek olarak yanınızdayız”diyebilmek için, haydi durmayalım.

                               Songül ve Emin yapabileceğiniz maddi ve manevi her türlü yardıma muhtaçlar, özellikle Emin, İstanbul Kartal’da  gece  vardiyasında çalışabileceğim bir iş veren olursa en azından tedaviler orda devam ettiği için İstanbul’da oluruz  diyor. Bu ailenin derdine derman olabilmek adına ulaşabileceğiniz telefon numarası ve Kaymakamlık tarafından açılan banka hesap numarası aşağıdadır.

Songül Altun(05353727113)

Ziraat Bankası

Şube:Ulus/Bartın Şube

Hesap Numarası:291-54588682-5004

IBAN Numarası:TR 8600 0100 0291 5458 8682 5004 

 

 

Son Yazılar