GENÇ YAZAR ESRA YAŞINDAN BÜYÜK DUYGULARI YAZARAK OKURU ETKİLİYOR

Cihat DÜNDAR, genç yazar Esra Taze ile sizin için konuştu. Her Gecenin Gündüz Seyri ve Bir Tutam Delilik isimli kitapları üzerine değerlendirmelerde bulunan Esra Taze, kitapları ile ilgili merak edilenleri anlattı ve bir itirafta bulundu: “Kalemimi İyi Kötü dolduranlara teşekkür etmeden geçmeyeyim.”

GENÇ YAZAR ESRA YAŞINDAN BÜYÜK DUYGULARI YAZARAK OKURU ETKİLİYOR
10 Kasım 2021 - 21:22 - Güncelleme: 10 Kasım 2021 - 21:35
Öncelikle sizi tanımak isteriz. Esra Taze kimdir? 
1997 yılında Hatay İskenderun’da doğdum. Şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum. Psikoloji bölümünde okumayı düşünüyorum. Çalışmalarımı aksatmadan da kitap yazmayı düşünüyorum.
 
Yazarlık hayatınız nasıl başladı? Size öncülük eden bir isim var mı? 
Kitap yazmayı hiç düşünmüyordum. Ama yeteneğim vardı 9-10 yaşlarımda şarkı sözleri yazıyordum. bırakmıştım yazmayı. Büyüdüm ve yaşanmışlıklar beni kitap yazmaya itti. Dur diyemedim kalemime. Yazmak istedi bende yazdım. Kalemimi İyi Kötü dolduranlara teşekkür etmeden geçmeyeyim.
 
Her Gecenin Gündüz Seyri isimli eserinizden bahseder misiniz? 
Tüm şiirlerin yaşanmışlığı var. Bazılarında roman okur gibi şiiri okuyacaksınız, bazılarında gerçek bir yoğun duyguyu sezeceksiniz. Bazı şiirlerde de tecrübenin öğütlerini şiir şeklinde okuyacaksınız.
 
Bir Tutam Delilik isimli kitabınızın vermek istediği mesaj nedir? 
Bir tutam delilik olmadan, ki hayat eksiktir yarım tam oldu da görmedik mi? Bir tutam delilik gerekiyor tabii ki mutluluk için. Okuyanlar kendini bazı satırlarda bulup anlar ne demek istediğimi, bir tutam deliliğin bir rötuş olduğunu. Rötuşlar hayatı güzelleştirir ve her şeyde bir rötuş yoksa illaki bir şey eksiktir.
 
Yeni çalışmalarınızdan bahseder misiniz? 
Tabii. Üçüncü kitabımın dosyası zaten hazır 1-2 aya çıkacak. Dördüncü, beşinci ve altıncı kitabıma da başladım. Yayınlanan iki kitabım da şiir ama diğerleri deneme ve roman olacaktır. Şuan şiir kitabı yeter diye düşünüyorum. Diğer kitaplarım ne zaman biter bilmiyorum. Biraz zaman alabilir çıkmaları çünkü TYT ve AYT sınavlarına hazırlanıyorum.
 
 
 
 
 

Bu haber 645 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum