FUNDYY FIRTINASI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

Başarılı sanatçı Fundyy ile sizin için konuştuk. Gazeteci- Yazar Cihat DÜNDAR’ın sorularına samimi cevaplar veren Fundyy müzik dünyasındaki başarısının sırrını açıkladı. Bir süre müzik dünyasından elini çeken güzel şarkıcı Fundyy o arada hayatında olanlara değindi. “ Zamanında beni dışlayanlar şimdi benimle tanışma hikâyelerini anlatıyor.” Diyen Fundyy müzik dünyasına yaptığı bomba dönüşü ve bu dönüşün etkilerini de aktardı. İşte sevilen sanatçı Fundyy ile yaptığımız keyifli sohbet sizlerle.

FUNDYY FIRTINASI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
01 Kasım 2022 - 21:38 - Güncelleme: 01 Kasım 2022 - 21:48
Bir döneme damga vuran Koyu Kahverengi ve Gamzende Uyut Beni adlı eserleriniz ile sizi aslında büyük bir kitle tanıyor. Ancak bilinmeyen yönlerinizi de öğrenmek adına sormak istiyorum. Fundyy kimdir?
 
HER ŞEYİYLE BİLİNMEZ AMA MÜKEMMEL
Kendini dünyalı gibi hissetmeyen, beyni farklı çalışan bir müzik kadını diyelim. Bilinmeyen yönlerimi sayamam ben bile senelerdir kendimi çözemedim. Her şeyimle bir bilinmezim ben… Şarkılarımda hissettiğiniz duygunun izdüşümüyüm.

 
Müzik hayatınıza kısa bir dönem ara verdiniz. Sonrasında ise Koyu Kahverengi adlı esere yeni bir klip çekerek müzikseverlerin beğenisine sundunuz. Bir dönem aşk hayatı durgun olanlara bile aşk acısı yaşatan Koyu Kahverengi’ye yıllar sonra tekrar klip çekmek size ne hissettirdi?
MÜZİK DÜNYASINA OLAN BORCUNU ÖDEDİ.
Çok mutlu etti elbette müzik dünyasına ve kendime olan borcumu ödedim. Şarkı çok güzel oldu, yeni aranje ve yorumu ile her şeyi ile içime sindi.

 
Müzik hayatınıza ara verdiğiniz dönemden söz edelim mi? O dönem Fundyy neler yaptı? Müziği özledi mi?
HAYAT DA İNSANLAR DA BİR GARİP
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda müfettiştim yaklaşık 7 sene kadar… Hayatıma sadece bu alanda devam ediyordum, müzikle bir alakam da yoktu. Özlemiyordum, dönmeyi de hiç düşünmüyordum. Nefret ediyordum hatta amatör müzik geçmişimde çok dışlandığım için Niye döndüğüm hakkında bir fikrim yok kadersel bir dönüştü yarım kalan hikayemi tamamlamam gerekmiş sanırım. Bir de ben diğer mesleklerde bu kadar iyi olamam. Allah beni müzikle ilgili son model programlamış donatmış dünyaya yollamış. En iyi bildiğim işi yapmak istedim hepsi bu... Zamanında dışlayanlar şimdi benimle tanışma hikâyelerini anlatıyor; hayat da insanlar da çok garip…

 
Şimdilerde hemen her yerde duyulan ve tıklanma rekorları kıran Bezdim Valla ile adınızdan söz ettiriyorsunuz. Bezdim Valla adlı eserin oluşum sürecini anlatır mısınız?
EN GÜVENDİKLERİNİN AÇTIĞI YARALAR ONA BU ŞARKILARI YAZDIRDI
Hayattan beklentimin bittiği ve artık çıkış yolunun kalmadığı bir anda kafama gelen melodilerle içimdeki haykırışı birleştirdim. Çok değer verdiğim ama beni çok üzen birine seslenişimdi ve hayata genel isyanımla birleşti. En güvendiğiniz insanda yaralayınca dibin dibini yaşıyorsunuz. Bezmekten bile bezdiğiniz oldu mu, öyle bir durum. 
​​​​​​
Geçtiğimiz günlerde Bezdim Valla ile Altın Medya Ödüllerinde Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı ödülünü aldınız. Bu başarının sırrı nedir?
BAŞARI, RUH VE İNANCIN ESERİDİR
Ödüller sembolik benim için, başarıyı koruyan ruh ve inançtır. İçimin rakım seviyesini en net hali ile yansıtıyorum, gerisi kendiliğinden geliyor. 

 
Müzik dünyasında parlayan ve bir dönem sonra hafızalardan silinen isimler oldu. Ancak Fundyy ara verdiği dönem bile akıllardaydı. Bunun en büyük nedeni sizce nedir?
O YÜREĞİNİ DÖKERKEN YÜREKLERİ FETHETMİŞTİ
Güzel insanların takdiri ben de bilmiyorum inanın. Sanırım şarkılarımdaki duyguyu ikame edecek bir alternatif yokmuş. Piyasa şarkıları yapmıyordum ben yüreğimi döküyordum.
 
Kısa soru net cevap kısmına geçiriyoruz.

 
MÜZİĞİN AYDINLIK İSMİ SİYAHI SEÇTİ
En sevdiğiniz renk nedir?
Siyah kesinlikle. 

 
ÇOK DÜRÜST ÇOK PROFESYONEL
Hiç yalan söylediniz mi?
Ben çok dürüstüm rahatsız edici dozda hem de. Keşke biraz yalancı olsaydım ama etim kemiğim dürüstlükle bezeli.

 
“GÜVENDİĞİM DAĞ KAYAK MERKEZİ OLDU” demişti haklıymış
Hayal kırıklığı yaşadınız mı?
Hayal kırıklıklarım göğüs kafesime batıyor. 

 
Müzik dünyasında sizi yoran durumlar oldu mu?
KENDİ GEZEGENİNDE YAZIYOR, OKUYOR, KONSER VERİYOR AMA DÜNYAYI DA SALLIYOR
Müzik dünyası beni ilgilendirmiyor açıkçası. Ben farklı bir gezegende müzik yapıyorum. Kendi gezegenimde her şey daha güzel ve anlamlı.

 
Bezdim Valla dediğiniz bir konu var mıdır?
FUNDYY’NİN BEZDİĞİ DÜNYADA YÜRÜMEM BEN ARTIK O YOLLARI
Kendim de dahil insanoğlundan bezdim.

 
Aşk mı para mı?
AŞK DA PARA DA MUTLU ETMİYOR
Aşkın sonu hüsran, para da mutlu etmeye yetmiyor… İkisi de ilgimi çekmiyor ama ikisine de ihtiyacım var.

 
FUNDYY’DE BİZİ SEVİYOR
Son olarak okurlarımıza ve hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?
Beni hep sevsinler çünkü ben onları çok seviyorum. Yüzümü güldüren yegane varlıklar. 

Bu haber 263 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum