Erdal GÖKMEN

Erdal GÖKMEN


HDP; Millet İttifakını ABD mandası korsan PYD-PKK özerkliğı için hazırlayacağını İlan etti..

30 Eylül 2021 - 15:55

HDP;
Millet İttifakını ABD mandası korsan PYD-PKK özerkliğı için hazırlayacağını İlan etti.
ABD başkanı Biden “ Kürtlere sözümüz var; onlara ait bir butik devlet kuracağız!... Erdoğan’ı devireceğiz!... Bunu da Muhalefetle yapacağız!..” demişti.
Biz ısrarla bu ifadelerin geçici değil kalıcı bir ABD projesi olduğunu ve bunun için Erdoğan’ı büyük engel gördüklerini söyleyip durduk.
Erdoğan düşmanlığı yüzünden akıl tutulması yaşayan muhalefetin, bu projenin taşeronluğunu kabul etmesinin, sadece Erdoğan’ın devrilmesine değil aynı zamanda bir ABD mandası korsan ve işgalci özerk alan kurulmasına da yardımcı olacak şekilde bir ittifaka dönüştüğünü  söyledik.

Maalesef Millet ittifakının artık sadece Erdoğan’ı devirme ittifakı değil aynı zamanda ABD'nin bu projesine destek verecek bir ittifak olmaya doğru hızla ilerlediğini bizzat PKK/HDP’nin bugünkü deklarasyonuyla ilan edilmiş oldu.
PKK/HDP bugün, “Türkiye’nin en büyük sorunu Kürt sorunudur.” başlığı altında; halkların barışından, Devletin silahlı mücadeleyi bırakması gerektiğinden; bunun için Millet ittifakının “Kürt Sorununu Mecliste Çözeceğiz!” sözünün öneminden dem vurdu.
Meral Akşener daha bir yıl önce “Biz HDP’yi PKK’nın yanında görüyoruz, öyle konumlandırıyoruz!..” derken; şimdi “ HDP meşru partidir ve mecliste meselelerimizi çözeceğiz!...” diye; ABD projesine destek vereceğini beyan edebiliyor.

Kime deva kime gelecek olacağı belli olmayan Babacan ve Davutoğlu da bu projeye kuyruknolma derdine düştü.
Hepimiz şunu görüyoruz artık: Millet ittifakı, Erdoğan’ı devirmek istiyor. Bunun karşılığında ödemeye hazır olduğu bedeller var. Bunlardan ilki ABD ve AB’ye ülkeyi teslim etmek ve ikincisi de ülkemizi parçalamak için kararlı olduğu hayalinde olan ABD’ye destek vermek.

ABD, mandacı, işgalci sözde PKK İŞGALCİ özerkliğini Suriye’de kurmak istediğini açıkça söylüyor. Millet ittifakı da “Bize ne; Suriye’de ne kuruluyorsa kurulsun!...” hazırlığında. 
Yani zımmen Millet İttifakı buna sıcak baktığını alttan alta dillendiriyor.
Fakat PKK/HDP başka bir hazırlık yapıyor.PKK/HDP Türkiye sınırları içinde PKK bitirildiği için; Suriye’de kurulacak butik bir PKK İŞGALCİ SÖMÜRGE YAPISI  umudunda; en azından işgalci özerklik elde ederiz diyor.

PKK/HDP  Millet ittifakından “halkların kardeşliği” adı altında destek isteyecek ve Suriye’deki PYD-PKK terör örgütünün tekrar Türkiye’de eylem yapmaması için aracılık yapacağını ve bunu sağlayacağının sözünü Millet ittifakına veriyor.

Yani hesap basit PKK/HDP için “Suriye’de kurulacak özerkliğe sıcak bakın; biz de PKK’nın size saldırmasını engelleyelim!...”.
PKK/HDP, bugün “Parlamenter sisteme dönmeli ve Cumhurbaşkanlığı sistemini kurumlarıyla beraber dağıtmalıyız!..” diyor; yani PKK/HDP, Millet ittifakına açıkça şunu söylüyor: “
Seçimde bizim oyumuzu istiyorsanız; 

O zaman 2023 seçimlerinde iki referandum yapın;”Parlamenter sisteme dönüş ve Kürt özerkliğine evet!”
Israrla hatırlatıp durduk; Erdoğan düşmanlığı ve iktidar hırsının bugün Millet İttifakını getirdiği nokta şudur: ABD ve PKK, Millet İttifakını politik esir almıştır. Yazık.
“Kürt Sorunu” diyen Kılıçdaroğlu’nun bundan ne kastettiğine bizzat HDP bugün açıklık getirdi. İki halkın kardeşliği, silahlı mücadelenin bitmesi, Ana dilde eğitim ve tüm halklara verilen haklar…
Türkiye’de Kürt olması sebebiyle yapılmış bir hak mahrumiyeti veya ayrımcılık asla yoktur; Devlet ve Toplum ölçeğinde olmayan fakat kişisel ve lokal geçmişte yapılan bazı hataları ve ihmalleri bile özellikle AK parti dönemi sonlandırdı.
Dolayısıyla”Kürt Sorunu” cümlesini savunmak PKK/HDP’nin bugün tarifini yaptığı yolu kabullenmektir. Asla kabul edilemez ve izin verilemez.
PKK/HDP, bugün bir “Türkiye’yi Kürt özerkliğine hazırlamak!” deklarasyonu yayınlamıştır ve Millet İttifakıyla bunu “Kürt Sorununu Mecliste Görüşmek” mutabakatıyla yola çıkardığını açıkça ilan etmiştir.
Millet İttifakı açıkça PKK/HDP’nin açıklamasını şiddetle reddetmelidir. Erdoğan’ı devirmek için kurulan seçmen ittifakını bir Kürt özerkliğine hazırlamak aşamasına getiren bu zihniyete karşı durmalı ve hatta Millet İttifakı aziz milletten özür dilemelidir.
PKK/HDP arkasına ABD’yi alarak Millet İttifakına şantaj yapmaktadır ve maalesef Millet İttifakı artık ittifakın ismini bile değiştirmelidir. Bu ittifakının önünde “Millet” yoktur; 

Bu ittifakın adını aziz Millet ile anmak bile artık bizi üzüyor.
Bu ittifakın adını bugün PKK/HDP koymuştur: “Kürt Sorunu ve Özerkliğini Sevenler Koalisyonu”.

Üstelik... Devlet PKK’yı bitirecek. Kürt Sorunu ifadesini kullanmanın hiçbir sebebini bırakmayacak; fakat sırf Erdoğan gitsin diye Kılıçdaroğlu ve Akşener öncülük yapıp “Kürt Sorunu” diye PKK’ya diplomatik cansuyu verecekler.
Nerden .. Nereye. PKK/HDP bulamadığı politik can suyunu Millet İttifakında buldu ve kana kana bunu içecek. 

Ne diyelim. 
Yazıklar olsun. 

Devletimiz ve Aziz Milletimiz bunu karşılıksız bırakmayacak ve gereğini yapacaktır !

Bu yazı 197 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum