Erdal GÖKMEN

Erdal GÖKMEN


DÜNYAMIZDA VE AHİRETİMİZDE İKİ ÖNDERİMİZ VAR.

19 Mayıs 2020 - 19:18

1-Her zamanın ve her yerde bir numaralı insan Hz. Muhammed (s.a.v.) 

Yüce ALLAH Hz. Muhammed (s.a.v.)  diğer Peygamberleri gibi belirli topluluklara değil bütün insanlığa bir rahmet Peygamberi olarak göndermiştir. O'nun Peygamberliğini ve Onunla gönderdiği  kıyamete kadar geçerli kalacak.

 Yüce Allah Cebrail aracılığıyla Hz. Muhammed (s.a.v.)  Kur-ân-ı Kerim tebliğ etti. Ve Kur-an meşalesinin dünyayı aydınlattığı gecedir Kadir gecesi...

2- Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK
Yeni bir savaşa hali kalmayan millet, işgalcilerin zulümlerine karşı canını, namusunu, Milli ve dini değerlerini korumak için, direnmeye başladı.

Bölgesel direnişler sonucu Kuvva-yı Milliye ortaya çıktı. Toprakları için, milli ve dini değerleri için canını yok sayarcasına çarpışan Anadolu insanı, 19 Mayıs ateşiyle ATATÜRK  liderliğinde, Milli Mücadeleyi başlattı.

Hasta adam denilen Türk Milletinin yeniden dirilişi olan onurlu ve şerefli olarak Milli ve Dini değerlerini yaşaması için,
Mustafa Kemal ATATÜRK ve yol arkadaşları tam bağımsızlık meşalesini yakmışlardır.

Bu gece de "Dini kurtuluş gecesi" Kadir gecemiz  ve  Milli kuruluş için ilk adım, aynı zamanda ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Doğum günü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

  Yüce Türk Milleti  ATATÜRK ilke ve devrimleri ile Kur'an Işığında Kıyamete Kadar Payidar Olsun.

SAYGILARIMLA
Erdal GÖKMEN

Bu yazı 1196defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum