Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ABD Ve Trump'ın Amacı
Anıl Bodur

Anıl Bodur

GENÇ SİYASET

ABD Ve Trump'ın Amacı

06 Nisan 2018 - 20:09

ABD'nin Yanlış Politikası

 

            Abd, kendi çıkarlarına uygun olarak gördüğü Ortadoğu projesini yıllardır sürdürmektedir. Özellikle Ortadoğu'da petrolün çok oluşu ve yeraltı kaynakları bakımından zengin olmasıyla beraber bu bölgelerde sürekli olarak iç çatışmalar çıkarmakta, kendi çıkarlarını da en üst safhada korumaktadır.

 

            Ortadoğu üzerinden planlar yapması ve karışıklıklar meydana getirmesinin ana nedeni tıpkı Irak'ta olduğu gibi dolaylı olarak İslam'a zarar verme amacı da taşımaktadır. Bu özellikle mevcut başkan Donald Trump ile beraber daha da alevlenmeye başlamış, çözümsüzlükler gittikçe çoğalmıştır. ABD, dünya üzerinde tek güç haline gelme isteğiyle beraber İslam'a karşı yürüttüğü çirkin faaliyetlerle de pek çok kez gündem olmuştur.

 

 Trump'ın Anti İslam ve Türk düşmanlığı

 

            ABD başkanı Donald Trump, seçildiği günden beri neredeyse her konuşmasında İslam karşıtı sözler kullanmış, bununla kalmayıp kendi halkını da İslam karşıtı bir kitle haline getirmiştir. Nitekim bir konuşmasında Müslüman halkların ABD'yi düşman olarak gördüğünü söylemiş ve kendilerinin de gerekli düşmanlığı yapmaları gerektiğini, Müslümanlara karşı tetikte kalıp onları ülkeye almama ithamlarında bulunmuştur.

 

            Donald Trump'ın İslama karşı bu kadar antipati beslemesi doğal olarak Türk ve Türkiye düşmanlığı yapmasını da gerektirmektedir. Ancak bunu genelde Müslümanlığa karşı kin kustuğu kadar açıkça yapmamakta, Türk ve Türkiye aleyhinde bulunanlara karşı destek vererek yapmaktadır. Hatta Abd başkanı birçok konuşmasında Türkiye'yi müttefik olarak adlandırmaktadır. Fakat Trump bunu tamamen çıkarlar doğrultusunda yapmaktadır.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar