MUTLULUĞUN BULAŞICI OLDUĞUNU ONDAN ÖĞRENDİK

Sevilen yazar Niyazi Koluş katıldığı TV programlarında, konu olduğu gazetelerde ve dergilerde de dile getirdiği gibi başarısını gülümsemesiyle katlıyor çünkü o gülümsedikçe mutluluğunu paylaşıyor ve bize mutluluğu bulmanın yollarını anlatıyor. Peki, mutluluk nedir?

MUTLULUĞUN BULAŞICI OLDUĞUNU ONDAN ÖĞRENDİK
31 Ağustos 2022 - 13:20 - Güncelleme: 31 Ağustos 2022 - 13:29
Mutluluğun yolu önce iyi bir insan olmaktan geçiyor.
Bu dünyaya geliş sebebimiz insan olmaktır. İnsan olmak üzerine çok şey söylenebilir, ancak en önemlisi içten arınmanın gerekliliğidir. Peki nasıl mutlu olunur? En basitinden, aynı şeyleri her gün farklı bir şekilde yaparsanız mutlu olursunuz. Çünkü beyin yeni şeylere  her zaman olumlu tepki verir.

Yeni bir şey keşfetmek mutluluğun kendisidir diyebiliriz. Mutluluğu kendiniz yaratırsınız, size servis  edilmez. Örneğin işiniz evinize yakınsa araba ile değil yürüyerek  gidebilirsiniz. Bu sizde farkındalık yaratır. Hem spor yapmış olur  hem de arabası olmayan insanların sabah nasıl işlerine yetişmek  için mücadele ettiklerini anlarsınız. Sahip olduklarınızın kıymetini bilir, hayata daha iyi sarılırsınız.

Unutmayın bu hayatı anlamak ve başkalarına yardım etmek ve iyi bir insan olmak için  geldik. İyilik arayışımız ömür boyu sürmeli. İyiliği keşfetmeye  başladığımızda her şey iyileşir. Çünkü iyilik, mutluluğun annesidir. Mutluluğun sürmesi için her şeyi yapar. Monoton bir hayat  sizi her zaman mutsuz eder.

Mutsuzluğu gidermenin yolu, farkındalıkları keşfedip ona göre hayata endekslemektir.
Haftaya yeni yazımla tekrar karşınızda olucam
mutlu günler. 

NİYAZİ KOLUŞ
Bu haber 95 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum