KADRİYE RAMSAİER İLE UMUT EDECEKSİNİZ

O, Gurbetin Kızı O, okuru duygulandıran, Hüzünlendiren, sevindiren tükenmez kalemin sahibi. Kadriye Ramsaier, şimdi sizi derin düşüncelere götürecek yazıları ile karşınızda.

KADRİYE RAMSAİER İLE UMUT EDECEKSİNİZ
23 Eylül 2021 - 19:27 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 19:35
Kadriye Ramsaier kimdir?

Samsun’da doğdu. Samsun 19 Mayıs Güzel Sanatlar bölümünden mezun olduktan sonra 1991 yılında Hartmurt Ramsaier ile evlenip Almanya’ya yerleşti. 30 senedir Almanya’da yaşıyor. Yasmin adında bir kız annesidir.
Yazarken en çok insanları dinledim, zaman ayırdım. Gurbette yaşayan insanlardan çok etkilendim. Müzik dinledim, doğada yürüyüş yaptım. Daha çok geceleri sakin huzurlu ortamda çalıştım. Yazarken tıkandığım zamanlarda çok okudum. Okuduğum kitaplardan etkilendim. İnsanları izledim doğayı dinledim. Bir ağacın altına oturup bir ormanda saatlerce yazdım. Zaman zaman bir bankın üzerinde oturup düşündüm. Ben yazmazsam benim yazmak istediklerimi kimse yazmayacak ve hiçbir zaman okunmayacak dedim ve kalemimi özgür bıraktım.

UMUT

Umut en güzel teslimiyettir. Toparlanmamız hatta her şeye yeniden başlamamız gerektiğini biliriz. Tam da bu noktada geçmiş anıların yansıması ile iyi olacak yarınları düşlemeye başlarız. Bazen ufak bir cesaret kırıntısı her şeyi düzeltmeye yeter.

En zor anda bile bir çıkış yolu vardır her zaman. Kendini bırakma karanlığa, gitme kendinden; sen kendinden gidersen kimse uğramaz kalbine. Gülümsesin yarınların. Bu beşinci mevsimi en çok sen hak ettin. Her insan kendi mevsimini taşır yüreğinde.

Yaşanmışlığın getirdiği tecrübe beşinci mevsimi sığdırır dünyasına. yaz kış bahardır hayat. sabredenlerin sonu yollardır zaman. umut, güzel insanların sonu bahar olur.

Kadriye Ramsaier
Bu haber 145 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum