İNSAN BANKASI 2067 NİYAZİ KOLUŞ'UN SUNDUĞU YENİ BİR DÜNYA

İçeriği ile birlikte isimleriyle de dikkat çeken kitapların yazarı olan Niyazi Koluş yoğunluğundan dolayı ertelediği TV programı teklifini kabul ederek Kanal 34 ekranları Gündem Özel programında Cihat DÜNDAR’ın konuğu oldu. İnsan Bankası 2067 isimli kitabının detaylarını anlatan Niyazi Koluş hayal gücüyle, yaşama isteğinin olduğu bu dünyayı kusursuz bir şekilde kaleme aldı.

İNSAN BANKASI 2067 NİYAZİ KOLUŞ'UN SUNDUĞU YENİ BİR DÜNYA
21 Ağustos 2022 - 13:10 - Güncelleme: 21 Ağustos 2022 - 13:16
Gündem Özel programında soruları cevaplayan Niyazi Koluş bir kez daha üslubu, tavrı ve düşünce sistemiyle sosyal konuların yazarlarından olduğunu gösterdi.
 
Hayattan, insandan ve onların sorunlarından doğan yazarlık kariyeri samimi ve güçlü kalemiyle onu bugüne getirdi. Gazete, dergi ve TV programlarına kitapları ile konu olmaya devam eden Niyazi Koluş mesleki başarısını ve edebiyat dünyasına sunduğu katkıları sürdürürken kendini de ihmal etmeyip meditasyon ile ruhunu dinlendiriyor.
 
İŞTE NİYAZİ KOLUŞ GÖZÜNDEN İNSAN BANKASI 2067
Kitapta yüz yıllık bir ailenin geçmişi anlatılıyor. 1968 yılından bu yana yaşamını süren bir ailenin çocukları ve torunlarını anlatıyor. 1968 dünyayı değiştiren bir tarih. Bu tarihte dünya genelinde bir öğrenci akımı oldu ve bir aydınlanma gerçekleşti. Son yüz yılın aydınlık çağı 1968. Bu kitabı beş sene önce yazdığımda insanlar hayal ürünü olarak görüyordu. Ama şu an Çin’de insanların karakteri analiz edilip ona göre kredi veriliyor. Ben bunu beş sene önce yazdım. Bugün Çin’e gittiğinizde her yerde kameralar var. Gidip bir kredi başvurusu yaptığınızda sizin kişilik analizinizi yapıyorlar. O kamera görüntülerinden yola çıkarak sizin suça meyilli olup olmadığınızı analiz edebiliyorlar ve krediyi o şekilde veriyorlar. İnsan Bankası 2067 kredi veren, paranın geçmediği bir banka. O bankaya gittiğinizde sizin kişilik analizinize, ahlâkî değerlerinize bakılarak size kredi veriliyor. Aslında bu benim hayalimdi. Bu kitap gerçek olduğunda kimin zengin olduğuna, ahlâkî analiz yapan o bankalar karar verecek.
 
Niyazi Koluş kimdir?
Niyazi Koluş, 1987 yılında Van’da doğdu. Küçük yaşlarda babasının mesleği sebebiyle ailesi İlköğretim ve ortaokul eğitimini İstanbul’da okudu. Beyaz Kitap Evi’nde çalıştığı dönemlerde hayatının gidişatını belirledi. 2005 yılında Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitimler almaya başladı. Bir çok ünlü ismin yetiştiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimlerini almaya devam etti.
Oyunculuk alanında her ne kadar eğitim almış olsa da o daha çok senaryo yazmak, kitap yazmak istedi. İlk olarak 2004 yılında Helin adlı deneme kitabını yazdı. Bir sonraki yıllarda sırayla kitapları yayınlandı.

Bu haber 93 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum