ERAY ERDEN ALTIN KALEMİYLE OKURU BAŞKA DÜNYALARA GÖTÜRÜYOR

İnsan Yaratmak adlı kitabıyla beğeni toplayan, bir çok gazete ve dergiye konu olan Eray Erden merak edilen yeni kitabı Büyüme Ağrısı ile okurlarının karşısına çıkmıştı. Genç yaşında edebiyat dünyasına katkı sağlayan genç yazar medyanın da dikkatini çekmeyi başardı ve psikolojik romanı Büyüme Ağrısı ile Altın Kalem ödülüne layık görüldü.

ERAY ERDEN ALTIN KALEMİYLE OKURU BAŞKA DÜNYALARA GÖTÜRÜYOR
31 Ağustos 2022 - 14:46 - Güncelleme: 31 Ağustos 2022 - 14:54

Psikolojik romanı Büyüme Ağrısı ile okura soluksuz bir heyecan sunan Eray Erden bu günlerde Altın Kalem ödülünün sevincini yaşıyor ve medyanın da dikkat çeken konuları arasında üst sıralarda yer alıyor. 

Eray Erden Kimdir?
Ben Eray Erden. 18 Yaşında lise öğrencisiyim. Aslında eskiden Eray Erden’dim, şimdi ise kitap yazan çocuk. Kitabım çıktığından beri bu mahlas yapıştı üzerime. Ama o kadar gurur verici ki, hiç çıkmasın isterim bunun lekesi.
 
     Birinci sınıftan beri bu yolda kalemim yalnız bırakmadı beni. Bazen şiirler ortak oldu, bazen kompozisyonlar... İlkokul öğretmenime ara sıra şiirler, mektuplar yazardım, günlükler tutardım. Aslında bu konuda yaşın pek bir önemi yok. Bir elinizde kalem varsa gerisi gelir. Lakin hiçbir zaman çok iyi yazdığımı düşünmedim. Çünkü yazmanın en önemli kaidesi de budur bence. Yazdıklarının gün geçtikçe gözünde küçülmesi gerekiyor daha değerli adımlar atman için. Güzel diyenler var mıydı, vardı tabii. Her şey de o ışığı fark edip elimden tutan, hayatta tanıdığım en güçlü kadınla başladı. Gönlü güzel öğretmenim, hayatımın en güzel tesadüfü Türkçe öğretmenim, değerli dostum Tansu’nun gözüyle buradayım şimdi. Yazdığım yazıları beğenmekle kalmıyor, peşimi bırakmıyordu. Ama iyi ki de peşimi bırakmamış da, şimdi biz buradayız.
 
     O an başladım teşekkürüme, yaklaşık iki yıl sürdü, değdi de. 13 Yaşında, bir kitap yaz, dedim kendime. Bir kitap yaz ama, sen kimsin ki, değil mi? Bu soru tüm kitabın babası oldu işte. Bunu kendime değil, okurlara sormam gerek! 13 yaşında yazmaya başladığım bu kitabı iki senede bitirdim. Öyle bir soru olduğuna bakmayın. İçinde türlü türlü cevaplar buldum. İş artık ciddiye binince günümüz teknolojisi gereği bir bilgisayar almam gerekti. O dönemi hiç unutmam, hayatımda para biriktirmek için hiç bu kadar azimli olmamıştım. Yeri geldi bir pet şişeyi bir yıl bile kullanmıştım, ama her gün yıkıyordum yalan yok. Zaman geçmiş, kitabım çıkmış, Eray Erden gitmiş, ‘’Kitap Yazan Çocuk’’ gelmiş arkasından. Yazar denilmesinden utanıyorum açıkçası. Diğer yazarlara haksızlık, hakaret gibi geliyor. Bu benim yazarlığa bir adımımdı sadece, daha yazmak için çok kalemim var.
 
 

Bu haber 136 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum