DUYGULARA TERCÜMAN

Kadriye Ramsaier'den duygulara tercüman eserler. Gurbetin Kızı adlı kitabı ile beğeni toplayan ve yeni eserleri için yoğun bir çalışma içerisinde olan Kadriye Ramsaier, kendisini özleyen okurlarıyla yılların anısını taşıyan eserlerini paylaşarak hasret gideriyor.

DUYGULARA TERCÜMAN
23 Eylül 2021 - 17:24 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 17:37

Kadriye Ramsaier kimdir?

Samsun’da doğdu. Samsun 19 Mayıs Güzel Sanatlar bölümünden mezun olduktan sonra 1991 yılında Hartmurt Ramsaier ile evlenip Almanya’ya yerleşti. 30 senedir Almanya’da yaşıyor. Yasmin adında bir kız annesidir.
Yazarken en çok insanları dinledim, zaman ayırdım. Gurbette yaşayan insanlardan çok etkilendim. Müzik dinledim, doğada yürüyüş yaptım. Daha çok geceleri sakin huzurlu ortamda çalıştım. Yazarken tıkandığım zamanlarda çok okudum. Okuduğum kitaplardan etkilendim. İnsanları izledim doğayı dinledim. Bir ağacın altına oturup bir ormanda saatlerce yazdım. Zaman zaman bir bankın üzerinde oturup düşündüm. Ben yazmazsam benim yazmak istediklerimi kimse yazmayacak ve hiçbir zaman okunmayacak dedim ve kalemimi özgür bıraktım.

insan Olmak

Yorulur bazen insan . Hayat yorar, Ask yorar Kalabalik yorar, gelen yorar giden, yorar. Hayat, hertürlü yüzünü . Göstermeye devam eder. Meğer hayatın tanimadigimiz ne kadar cok yüzü varmış. Sana sunulan hicbir şeye alışma bu yüzden.Terk Edenler yorar. Daha az güvenmeye , daha az sevmeye ve daha az inanmaya tecrübe diyorlar ama tecrübeyi dogru kullanamamaktır.

Daha az güvenmek , güven sorunu yaratır. Gerektigi kadar güvenmelisin, daha az sevmek yalnızlığı getirir. Hakettigi kadar sevmelisin. terk edilerek terk etmeyi, aldanarak aldatmayı öğrenmek. Yerine oysa terk edilen sadakatı dürüstlügü ögrenmeli, hayatın getirdiği sevinç ve mutluluklari nasıl. Kabul ediyorsak , onun sunacagi kederleri de ayni olgunlukla kabul etmeliyiz. 

Her yeni gün bitmiş bir gecenin ardından başlar ve yaşadığımız bitişler. Daha görmedigimiz nelerin başlangıcıdır, kim bilir, zordur insan olmak tüm yaşamların birleştiğine inanabilmektir insan olmak.

Kadriye Ramsaier
Bu haber 216 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum