DUYGU YÜKLÜ ŞİİRLERİN YAZARI ÇOK YAKINDA ÇOCUKLARINDA MASAL ARKADAŞI OLACAK

Cihat DÜNDAR, başarılı yazar Ayşe Okay ile sizin için konuştu. Vurgun Yüreğim isimli şiir kitabı üzerine değerlendirmelerde bulunan Okay, yazarken tanıyıp tanımadığı önemli olmaksızın insanların yaşantısının kendisini etkilediğini söyledi. Yazma serüveninin çocukluktan gelen bir tutku ile başladığını öğrendiğimiz Ayşe Okay kitabında herkesin kendinden bir parça bulabileceği şiirler olduğunu söylerken yeni çalışmasının da müjdesini verdi. “Hedeflerimden biri de çocuk kitabı yazmak. “

DUYGU YÜKLÜ ŞİİRLERİN YAZARI ÇOK YAKINDA ÇOCUKLARINDA MASAL ARKADAŞI OLACAK
19 Ağustos 2022 - 02:57 - Güncelleme: 19 Ağustos 2022 - 03:05
Öncelikle sizi tanımak isteriz. Ayşe Okay kimdir?
Ayşe OKAY evli iki çocuğu olan bir annedir. Kastamonu doğumludur. İstanbul' da ikamet etmektedir. ilkokul 5.sınıf mezunudur.
 
Yazarlık hayatınız nasıl başladı? Size öncülük eden bir isim var mı?
Çocukluktan beri gelen yazma hevesi ve şiir severliğim bana ait bir kitabın hayalini kurdururdu. Şükürler olsun kitabım yayınlandı ve bu süreçte eşim en büyük destekçim oldu.
 
Yazarken nelerden etkilenirsiniz?
Tanıdık tanımadık her insanın yaşantısı etkileyebilir beni. Genellikle hayal gücümü kullanırım ama bazı müziklerinde faydası olur. Duyduğum ufacık bir söz bile beni yazmaya yönlendirerek sayfalarımı süsler.
 
Vurgun Yüreğim isimli eserinizden bahseder misiniz?
Vurgun Yüreğim ilk eserim. Şiirlerimin yalnızca bir kısmının yer aldığı kitaptır. İçerisinde aşk, ayrılık ve hayattan duygular barındırır.
 
Vurgun Yüreğim isimli eserinizin ismi nerden geliyor?
Kitap, ismini kitapta da bulunan Vurgun Yüreğim isimli şiirden alıyor.
 
Vurgun Yüreğim isimli kitabınızı okur gözüyle yorumlar mısınız?
Her insanın kendi hayatından bir parça bulabileceği ve severek, sıkılmadan okunup bir süreliğine de olsa hayattaki sorunlardan azade olunacak bir kitaptır. 
 
Vurgun Yüreğim isimli kitabınızın vermek istediği mesaj nedir?
Bazı duygularımız kağıda dökülürse şiir olur dedik. Bir şeyi gerçekten istersen başarırsın bunun için emek, çaba ne gerekiyorsa vermen gerek ve gerçekten istemen gerekiyor.
 
Yeni çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
İkinci şiir kitabım için yazmaya devam ediyorum. Tabii ki hedeflerimden biri de çocuk kitabı yazmak. İnşallah çocuklar için hikaye kitapları yazmak istiyorum ve bu yönde çalışmalarımı sürdürüyorum.

Bu haber 133 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum