ÇARESİZİM DİYORSAN ONU DİNLE

Cihat DÜNDAR, başarılı müzisyen Eşber İnal ile sizin için konuştu. Çaresizim adlı single ile büyük beğeni toplayan Eşber İnal müzik kariyerinin başlangıç hikâyesini anlattı ve beste yaparken sosyal konuların kendisine ilham verdiğini söyledi. Çaresizim adlı single ile müzik dünyasına idaali bir giriş yapan Eşber İnal yeni çalışmalarını da anlatarak hayranlarına beklenen müjdeyi verdi.

ÇARESİZİM DİYORSAN ONU DİNLE
27 Eylül 2022 - 16:16 - Güncelleme: 27 Eylül 2022 - 20:59
Öncelikle sizi tanımak isteriz. Eşber İnal kimdir?
Eşber İnal 1999 Van doğumlu müziğe hem erken başlamış hem çok geç kalmış bir vatandaş.
 
Müzik kariyeriniz nasıl başladı?
İlkokul yıllarında müzik öğretmenimin teşvikiyle başladı, çeşitli yarışmalara katıldım. Sonrasında toplumsal konulardan dolayı bırakma sürecim oldu. En son “Neden olmasın?” diyerekten beste yazmaya karar verip hayata geçirdim.
 
Çaresizim adlı single çalışmanızı müzik severlere sundunuz. Bize eserin oluşum sürecini anlatır mısınız?
Eserin oluşum süreci beni çok yordu açıkçası oldu olacaklar ve dönemin ekonomik şartlarından dolayı bir çok sorun yaşadım. Birine ithafen yazmadım toplumun çevremin duygularını ben döktüm diyebilirim.
 
Beste yaparken nelerden ilham alırsınız?
Beste yaparken en çok bulunduğum ortamdan ilham alırım bunun yanı sıra sosyal medya ve sosyal çevremde etkiler diyebilirim.
 
Düet yapmak istediğiniz bir isim var mıdır?
Tabii ki Ümit Yaşar’ın idolüm olduğunu söyleyebilirim. Karakterine hayran olduğum Bilal Hancı ,çok sempatik bulduğum İrem Derici diyebilirim.
 
Dinleyicilerinizi yeni sürprizler bekliyor mu?
‘’Çaresizim’’ den sonra yine onun kadar değerli bir çok bestem var ve yakın zamanda inşallah dinleyiciyle buluşturmaya niyetimiz var.

Bu haber 316 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum