BAŞARI ÖDÜLLERİ, ENDER BULUNAN BİR EĞİTİM ANLAYIŞINI KEŞFETTİ. GECEDE ENDER SABAN RÜZGARI ESTİ

Bu yıl yine büyük bir ilgi ile karşılanan CrazyLife Başarı Ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Birbirinden ünlü isimlerin ve basın dünyasının akın ettiği gecede, Ender Saban, 'Yılın En İyi Çıkış Yapan Eğitim Danışmanı' ödülünü alarak dikkatleri üzerine çekti.

BAŞARI ÖDÜLLERİ, ENDER BULUNAN BİR EĞİTİM ANLAYIŞINI KEŞFETTİ. GECEDE ENDER SABAN RÜZGARI ESTİ
20 Ekim 2022 - 03:10 - Güncelleme: 20 Ekim 2022 - 03:19
Duruşuyla dikkat çeken Ender Saban, ödülünü alırken yaptığı sahne konuşmasıyla da akıllara kazındı.
 
 
"Herkese merhabalar. Sekiz senedir eğitim danışmanlığı ve uzman eğitmenlik yapıyoruz. Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu, hiperaktivite üzerine kesin çözüm sunuyoruz.
 
Bu ödülü aynı zamanda aileme, üzerimde emeği geçmiş hocalarıma ve gelecekte de yetiştireceğimiz çocuklarımıza da sunmuş oluyorsunuz. Normal çocukları, dahi seviyesine çıkartan, Türkiye'de ve Dünya'da ilkleri başartan bir sistemimiz var. Garantili bir sistem. Bu sistem vesilesiyle Türkiye ve Dünya'ya dahi çocuklar kazandırmaya niyet ediyoruz. Herkese tekrardan teşekkür ediyorum bu güzel ödül için. Crazy Prodüksiyon’a ve hayatımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 
İnşallah hep beraber, daha nice dahi çocuklar yetiştirmeye de niyet ediyoruz. Gelin! Dahi çocuklar yetiştirelim, Türkiye’yi, Dünya’da biz şekillendirelim. Dünya’da daha başarılı çocuklar, teknolojide, bilimde, sanatta ve ilimde Dünya’yı yönlendiren, şekillendiren dahi çocuklar yetiştirelim. Çünkü ‘Bir Beyin Dünya’yı Değiştirir!’ Tekrar teşekkür ediyorum, hayırlı akşamlar diliyorum.”
 
Ender Saban, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Duygu ve düşünceleri üzerine merak edilenleri de cevaplayarak bilgi vermeyi ihmal etmeyen Ender Saban, röportaj esnasında ödül heyecanını dile getirerek şunları söyledi:
 
“Beni bu ödüle layık gördüğünüz için teşekkürler. Emeği geçen herkese bu güzel, hayırlı gece için çok teşekkürler. Bu ödülü, sadece bize değil, ekibimize, ailemize ve üzerimizde emeği geçen hocalarımıza, geçmişimize de sunmuş oluyorsunuz aynı zamanda. Sekiz senedir eğitim danışmanlığı yapıyorum ve dahi çocuklar yetiştiriyoruz. Normal çocukları, dahi seviyesine çıkartan sistemimiz var, hızlı matematik işlemleri yaparak, hızlı okumayı arttırarak. Ve aynı zamanda daha geriden gelen çocuklarımızı da destekliyoruz. Çünkü dikkat dağınıklığı, odaklanma, konsantrasyon ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların da sorunlarını gidererek, onları da önce normal seviyeye çıkartıyoruz. Daha sonra dahi seviyelerine çıkıyorlar. Ellerini nereye atarlarsa atsınlar daha başarılı olmaya başlıyorlar. Birincilikler, ödüller, burslar madalyalar kazanmaya başlıyorlar hayatlarında.
 
Türkiye’de ve Dünya’da ilkleri başaran çocuklarımız var. Mesela 4 basamaklı bölme ile 2 basamaklı çarpmayı aynı anda canlı yayın heyecanına rağmen televizyonda ‘yarım saniyede’ cevaplayan çocuğumuz var! Parmakları ile 4’e 1 basamaklı bölmeyi yapıyor, yarım saniyede 40 tane soruyu cevaplıyor, ben de ağzımdan rastgele soruyorum canlı yayında televizyonda 99x8! Ağzıyla aynı yarım saniyede bana cevap veriyor! Tabii ki bu çocuk elini nereye atarsa atsın başarılı olacaktır. Burslar, birincilikler, ödüller kazanıyorlar.
 
Mesela İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuyup aynı zamanda bu matematik işlemlerini zihinden hızlı şekilde yapan çocuklarımız var. Önemli olan beyin ve ruh gelişimini sağlamak! Sure okuyup yapan çocuklarımız var. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuyup aynı zamanda 3’e 1 basamak işlemleri tamamen zihinden yapan çocuklarımız var. Yani buradaki asıl amaç beynimizin her iki lobunu birden kullanabilmek. Sağ lob-sol lob, bir de ön lob gelişimi de olursa, o çocuklarımız zaten bir nevi dahi seviyesine çıkıyorlar! Önce ellerini neye atarlarsa atsınlar başarılı olmaya başlıyorlar. Sonra hedefe yönelik uzmanlık seçebilirler hayatlarında.
 
Şimdi bu ödülden aldığımız moral ve şevk ile, ileride böyle çocuklar yetiştirmeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Aynı zamanda bu ödülü ilerideki ve geçmişteki çocuklarımıza ve velilerimize de sunmuş oluyorsunuz. Çünkü annelerin başarısıdır o çocukların gelişimine katkı sağlamak aynı zamanda.
 
Dolayısıyla bize layık bulduğunuz bu ödülümüzü hak etmek için elimizden geldiği kadar devam edeceğiz. Çünkü bir beyin geliştiği zaman, Dünya değişir, Dünya gelişir. O yüzden bu tören için kendimce bir slogan ürettim. “Gelin, dahi çocuklar yetiştirelim! Türkiye’yi Dünya’da temsil edelim. Dünya’yı, bilimde, sanatta, ilimde ve teknolojide Türkiye’den şekillendirelim, dahi çocuklar yetiştirerek, yeni beyinler geliştirerek ve yetiştirerek”
 
Basın mensuplarının hayranlığı ve yoğun ilgisi ile karşılaşan Ender Saban, hazırlanan özel şovları seyrettikten sonra geceden ayrıldı.

Bu haber 354 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum